Sākoties Covid-19 pandēmijai, tika pieņemti atvieglojumi palielināto procentu maksājumiem, kas noteikti Uzņēmumu ienākuma nodokļa likuma 10.pantā. Pieņemto atvieglojumu dēļ daļa no grāmatvežiem, aizpildot 2023.gada uzņēmumu ienākuma nodokļa deklarāciju, bija par to aizmirsusi. Tādēļ kopīgi atkārtosim, kā veikt palielināto procentu maksājumu aprēķinu, kas pirms pandēmijas tika aktīvi pielietots.
Uzņēmumu ienākuma nodoklis 06:00, 15. Jūl. 2024
Virsgrāmatas eksprespārbaudi jeb kontu inventarizāciju var veikt, kad vien nepieciešams, ne tikai pirms gada pārskatu iesniegšanas. Kad tiek sagatavota virsgrāmata, grāmatvedis jau ar savu “rentgena redzi” var pamanīt kļūdas vai nesaprotamus rādītājus. Tāpēc sagatavot virsgrāmatu ieteicams vismaz vienreiz mēnesī, kad programmā tiek ievadīti visi grāmatvedības darījumu dati. Virsgrāmatu vēlams ne vien sagatavot, bet arī pārbaudīt.
Klausies
Grāmatvedība
06:00, 14. Mai. 2024
Vienkāršās grāmatvedības kārtotājiem saimnieciskās darbības ieņēmumu un izdevumu uzskaites žurnāls ir galvenais grāmatvedības uzskaites reģistrs. Informācija šajā tajā kalpo kā pamats gada ienākumu deklarācijas aizpildīšanai. Kādai informācijai jābūt norādītai šajā žurnālā? Kā to norādīt?
Grāmatvedība 06:00, 10. Jan. 2024
Sagatavots lielu uzņēmumu grupu globāla minimālā nodokļa līmeņa nodrošināšanas likums.
Likumdošana 17:23, 7. Dec. 2023
Lai izvairītos no oglekļa emisiju pārvirzes prakses, proti, no situācijas, kad ražošanas nozares ar lielām siltumnīcefekta gāzu emisijām pārceļas ārpus Eiropas Savienības (ES) un tādējādi izvairās no ES noteikto stingro standartu ievērošanas, tiek ieviests oglekļa ievedkorekcijas mehānisms (OIM) un visām OIM pakļautajām importētajām precēm tiks noteikts oglekļa maksājums. Ko tas nozīmē uzņēmumiem?
Saimnieciskā darbība 06:00, 25. Okt. 2023
Domājams, ka teju katrs uzņēmums Latvijā ir atbalstījis Ukrainu, ziedojot finanšu līdzekļus vai visdažādākās preces – pašu ražotas vai iepirktas, darbinieku izgatavotas. Tomēr mēneša beigās pienāk brīdis, kad jāsaprot, kā šiem ziedojumiem piemērot nodokļus?
Valsts ieņēmumu dienests informē par 2022.gada septembrī veiktajiem grozījumiem normatīvajos aktos nodokļu administrēšanā, kā arī sniedz īsu skaidrojumu.
VID informācija 16:12, 3. Okt. 2022
Publicējam Valsts ieņēmumu dienests sagatavotā metodiskā materiāla "Par īpašo pievienotās vērtības nodokļa aprēķināšanas un maksāšanas režīmu piemērošanu elektronisko sakaru, apraides un elektroniski sniegtiem pakalpojumiem" 4. daļu - VID skaidrojumus par īpašo pievienotās vērtības nodokļa režīmu deklarāciju sagatavošanu un iesniegšanu.
VID informācija 12:22, 6. Jūl. 2021
2020. gada vasarā tika veikti grozījumi normatīvajos aktos, precizējot gada ienākumu deklarācijas aizpildīšanas kārtību saimnieciskās darbības veicējiem. Papildinātā deklarācijas veidlapa izmantojama, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju par 2020. gadu un turpmākajiem gadiem.
Gada deklarācija 10:20, 26. Feb. 2021
Šā gada 18. oktobrī tika aktualizēts Valsts ieņēmumu dienesta metodiskais materiāls par ienākumu no akciju pirkuma tiesību īstenošanas. Apskatīsim būtiskāko, kas tajā skaidrots, un izskatīsim arī dažus piemērus, kas nerada viennozīmīgu un skaidru izpratni par nodokļu piemērošanu.
Citi 07:00, 6. Dec. 2021
1. jūlijs, kad spēkā stājās apjomīgās izmaiņas Pievienotās vērtības nodokļa likumā attiecībā uz e-komerciju, ir pagājis. Daudzi tirgotāji jau mainījuši līdzšinējo darbības formu, reģistrējušies kādam no pievienotās vērtības nodokļa īpašajiem režīmiem un drīz sniegs pirmo deklarāciju. Kas svarīgs šobrīd? Kam pievērst uzmanību?
Pievienotās vērtības nodoklis 08:38, 15. Sep. 2021
Kādi konti jāpielieto, lai slēgtu kontus un sagatavotu likvidācijas bilanci mikrouzņēmumam, kam nav nekādu parādsaistību un naudas, bet ir tikai materiālu krājumu atlikums, zaudējumi un paša ieguldītā aizdevuma atlikums?
Grāmatvedība 07:00, 21. Sep. 2021
Saistībā ar vienotā nodokļu konta ieviešanu 2021. gadā ir mainīta paziņojuma par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samaksu (paziņojums) iesniegšanas kārtība no 2021. gada 1. janvāra. Lai to skaidrotu, Valsts ieņēmumu dienests (VID) sagatavojis informatīvo materiālu "Paziņojuma par pievienotās vērtības nodokļa samaksu iesniegšana".
VID informācija 16:09, 16. Aug. 2021
Kas ir kapitāla pieaugums? Par kādiem darījumiem jāmaksā ienākuma nodoklis? Kā aprēķināt summu, kurai nodoklis piemērojams? Kurā brīdī maksājams nodoklis un kad jāsniedz deklarācija? Šie ir jautājumi, ar kuriem saskaras ikviena fiziskā persona, veicot kādu darījumu ar saviem īpašumiem. Šajā publikācijā – par visu pēc kārtas.
Iedzīvotāju ienākuma nodoklis 07:00, 17. Feb. 2021
2020. gada 1. janvārī Pievienotās vērtības nodokļa likumā stājas spēkā izmaiņas, kas ietekmē pievienotās vērtības nodokļa deklarācijas aizpildīšanu. Pirmā deklarācija par janvāri jāiesniedz jau līdz 20. februārim. Mēģinām rast skaidrību!
Grāmatvedība 07:00, 27. Jan. 2020
Valsts ieņēmumu dienests informē par 2020. gada jūlijā veiktajiem grozījumiem normatīvajos aktos nodokļu administrēšanā, kā arī sniedz īsu skaidrojumu.
VID informācija 00:10, 5. Aug. 2020
Saimnieciskās darbības veicējs nodarbojas ar būvniecību. Viņš iegādājas zemi un uz tās būvē mājas, izmantojot dažādu uzņēmumu, kas veic projektu izstrādi un būvniecību, pakalpojumus. Māju celtniecība, protams, netiks pabeigta vienā gadā. Vai šos izdevumus, kārtojot grāmatvedību divkāršā ieraksta sistēmā, var uzskaitīt kontā "Nepabeigtu celtniecības objektu izmaksas" un iekļaut saimnieciskās darbības izdevumos tajos gados, kad gatavie objekti tiks pārdoti? Ja visi saimnieciskās darbības izdevumi uzskaitīti kalendārajā gadā, kad izdevumi veikti un ieņēmumu vēl nav, jo objekti nav pabeigti, piemērojot ierobežojumu 80% no saņemtajiem ieņēmumiem, izdevumu kalendāra gadā nebūs.
Grāmatvedība 07:00, 4. Jūn. 2020
Uzņēmums, pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksātājs, sniedz pakalpojumu saviem sadarbības partneriem un piešķir 90% un pat 100% atlaidi. Kā šādiem darījumiem grāmatot PVN, un kā to norādīt PVN deklarācijā? Vai deklarācijā vispār jānorāda “nulles rēķini”?
Grāmatvedība 07:00, 4. Jan. 2019
No šī gada 1.janvāra darba algām piemērojams diferencētais neapliekamais minimums, kā arī diferencētā iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likme. Pirmās algas šogad jau aprēķinātas, tomēr nepamet sajūta, ka likuma izstrādes, saskaņošanas un pieņemšanas procesā kaut kas ir nogājis greizi. Kāpēc tā?
Iedzīvotāju ienākuma nodoklis 08:00, 5. Mar. 2018
Pagājušā gada nogalē pieņemtie grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā (PVN likums) pamatā veikti, lai samazinātu iespējas izvairīties no pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksāšanas un Valsts ieņēmumu dienestam (VID) atvieglotu cīņu ar krāpniecību. Ar šo mērķi ir paplašināta apgrieztās nodokļa maksāšanas kārtības piemērošana, attiecinot to uz darījumiem ar dārgmetāliem, kā arī noteikti priekšnodokļa atskaitīšanas ierobežojumi automašīnām. Arī izmaiņas nodokļa deklarēšanas jomā pārsvarā ir ieviestas, lai varētu ātrāk reaģēt uz iespējamajām nelikumībām.
Pievienotās vērtības nodoklis 08:00, 13. Feb. 2017
Lai nodrošinātu likumīgu starptautisko tirdzniecību, apkarotu krāpšanos un paaugstinātu uzņēmēju konkurētspēju Eiropas Savienībā (ES), ir vajadzīgas vienkāršas, ātras un standartizētas muitas procedūras un darbības, ko var nodrošināt, ieviešot elektronisku muitas un tirdzniecības vidi. Savienības Muitas kodekss (SMK) ir likumīgs pamats šo pārmaiņu veikšanai. ES dalībvalstīs, tostarp arī Latvijā, ir uzsākta muitas informācijas sistēmu pārbūve.
Finanšu vadība 08:00, 12. Jūl. 2017
No šā gada 1.jūnija stājušies spēkā vairāki grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā (PVN likums). Lai gan sākotnēji šīs normas, iespējams, šķiet tikai tehniski precizējumi, tomēr PVN likumā beidzot ir noteikti svarīgi priekšnosacījumi, lai vienkārši un konsekventi īstenotu priekšnodokļa atskaitīšanas tiesības arī nākamajā taksācijas periodā, kā arī veiktu priekšnodokļa korekciju par zaudētiem parādiem. Tāpat redakcionāli mainīta likumā lietotā ar būvdarbu veikšanu saistītā terminoloģija.
Pievienotās vērtības nodoklis 08:00, 14. Jūl. 2017
2015.gadā SIA "D" ar līzinga kompānijas starpniecību no fiziskās personas iegādājās automašīnu par 18 629 EUR (bez pievienotās vērtības nodokļa). 2017.gada janvārī tika pārtrauktas darba attiecības ar uzņēmuma darbinieku, kas izmantoja šo automašīnu darba vajadzībām. Darbinieks vēlas auto paturēt (ar SIA "D" piekrišanu). Šajā brīdī SIA "D" līzinga kompānijai ir parādā 11 046 EUR, un tiek parakstīta vienošanās, ka SIA "D" atdod līzinga kompānijai konkrēto automašīnu. Pēc tam līzinga kompānija pārformē līzingu uz darbinieka vārda. Kā konkrēto darījumu uzrādīt grāmatvedībā?
Grāmatvedība 08:00, 15. Jūn. 2017
23.11.2016. Saeima pieņēma samērā apjomīgus grozījumus Pievienotās vērtības nodokļa likumā (PVN likums). Tie stājās spēkā š.g. 1.janvārī. Gandrīz vienlaikus ar minētajiem grozījumiem pagājušā gada oktobrī Saeimā izskatīšanai tika iesniegts likumprojekts "Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā", kuru 16.02.2017. Saeima atbalstīja 2.lasījumā. Likumprojektā paredzētas izmaiņas vairākos būtiskos pievienotās vērtības nodokļa (PVN) piemērošanas jautājumos, ar kuriem iepazīsimies šajā rakstā.
Pievienotās vērtības nodoklis 08:00, 1. Mai. 2017
Pārņemot uzņēmuma grāmatvedības kārtošanu (uz ārpakalpojumu līguma pamata), ir konstatētas ļoti daudz neprecizitātes iepriekšējā grāmatveža darbā. Valsts ieņēmumu dienesta (VID) elektroniskās deklarēšanas sistēmā ir nodoti vai nu neprecīzi dati, vai arī pa "nullēm". Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) atskaites ir neprecīzas - informācija nav patiesa, neatbilst attaisnojuma dokumentiem. VID 2015.gada pavasarī apturēja uzņēmuma saimniecisko darbību un anulēja arī PVN maksātāja statusu, tāpēc arī tika lemts par grāmatveža maiņu.
Dokumenti 18:18, 29. Okt. 2015
Šobrīd ir īstais laiks, lai veiktu dažādus priekšdarbus, kas palīdzēs gada pārskatu sagatavot bez liekiem stresiem. Iepriekšējā rakstā apskatījām normatīvos aktus, kas regulē gada pārskatu sagatavošanu, un inventarizācijas. Turpinājumā pievēršamies gada pārskata sastādīšanas metodikai un rudens mēnešos veicamajiem darbiem.
Gada pārskats 18:25, 26. Okt. 2015
Diferencēto neapliekamo minimumu ir jāievieš pakāpeniski - līdz 2020.gadam, šādu priekšlikumu sagatavojusi Finanšu ministrija (FM). Tajā pašā laikā plānots 2016.gadā palielināt mēneša neapliekamā minimuma apmēru no 75 uz 85 EUR mēnesī.
Likumdošana 15:32, 16. Sep. 2015
Uzņēmumam ir ēka no 2001.gada, ko tas izmanto telpu iznomāšanai (atlikusī vērtība bilancē - 35 000 EUR). Ēka tiek pārdota par 50 000 EUR. Kādi dokumenti nepieciešami, un kādi nodokļi šajā darījumā jāmaksā uzņēmumam?
Pamatlīdzekļi 16:59, 24. Sep. 2015
Uzņēmums jūnijā iegādājās vieglo automašīnu par 45 000 EUR. Pēc 2 nedēļām uzņēmumam radās nepieciešamība pēc naudas, tāpēc auto tanī pašā mēnesī (jūnijā) pārdeva par 42 000 EUR. Vai 3000 EUR var norakstīt kā ar saimniecisko darbību saistītos izdevumus, kas nepalielina ar uzņēmumu ienākuma nodokli (UIN) apliekamo ienākumu? Finanšu nolietojums pamatlīdzeklim netiek aprēķināts, bet kā pareizi būtu rīkoties ar nolietojumu nodokļu vajadzībām? Ja tas jāaprēķina (30% no 45 000 EUR = 13 500 EUR), vai UIN deklarācijā par 2015.gadu uzņēmumam arī ir jāpalielina apliekamais ienākums par 13 500 EUR?
Pamatlīdzekļi 13:52, 31. Aug. 2015
Valsts ieņēmumu dienests (VID) informē par 2015.gada jūlijā veiktajiem grozījumiem normatīvajos aktos nodokļu administrēšanā, kā arī sniedz īsu skaidrojumu pie katra no grozījumiem:
Svarīgi 11:32, 4. Aug. 2015
Vai sabiedrība var pārtraukt aprēķināt pamatlīdzeklim (PL) nolietojumu finanšu vajadzībām / nodokļu vajadzībām, ja šo PL pārstāj izmantot saimnieciskajā darbībā preču ražošanai vai pakalpojumu sniegšanai?
Pamatlīdzekļi 16:21, 15. Jūn. 2015
Turpinām raksta 1.daļā iesākto tēmu par pamatlīdzekļu (PL) uzskaiti. Šajā rakstā apskatīsim PL bilances vērtību un ar praktiskiem piemēriem analizēsim, kāda ietekme uz nodokļiem un, galvenais, uzņēmuma īpašnieku "naudas maciņiem" rada nepareiza PL uzskaite. Kādā veidā "darbojas" finanšu un nodokļu nolietojums? Vai tiešām ātrāk nolietot PL ir tas pareizākais, un kāds "labums" ir no likvidācijas vērtības?
Pamatlīdzekļi 14:05, 23. Feb. 2015
Iedomāsimies situāciju no revidentu dzīves! Revīzijas komanda uzsāk kārtējo finanšu pārskatu gala pārbaudi. Notiek saruna ar klientu, kurā tiek apkopots pieprasītās informācijas un finanšu pārskatu sagatavošanas statuss. Tiek noskaidrots, ka viss būtībā ir pabeigts un iegrāmatots, izņemot dažas jomas, kurās grāmatvedis gribētu iepriekš veiktos aprēķinus saskaņot ar revidentiem un tikai pēc tam veikt izmaiņas uzskaitē un pārskatos. Tādas jomas ir 2 – uzņēmuma ienākuma nodokļa (UIN) deklarācija un atliktais nodoklis. Vai šī situācija jums liekas pazīstama?
Uzņēmumu ienākuma nodoklis 15:01, 20. Jan. 2015
Diezgan droši var teikt, ka nav tāda uzņēmuma, kuram nebūtu pamatlīdzekļu (PL). Tāpēc pilnīgi loģiski šķistu, ka ar to uzskaiti jābūt visam kārtībā, bet diemžēl dzīvē izrādās citādāk — PL uzskaite daudzos uzņēmumos ir formāla, bez izpratnes. Šinī rakstā analizēšu, kāpēc PL uzskaitei jābūt precīzai un kādu ietekmi tā rada uz nodokļiem.
Pamatlīdzekļi 11:25, 29. Jan. 2015
Atvērtas jaunas tarifu kvotas, kas ļauj Latvijas uzņēmējiem ievest noteiktas preces no Gruzijas, Moldovas, Kambodžas un Ukrainas ar pazeminātām vai nulles tarifa likmēm, informē Valsts ieņēmumu dienests (VID).
Svarīgi 12:35, 28. Nov. 2014
Informatīvajā materiālā sniegta informācija par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) piemērošanu gadījumos, kad valsts vai pašvaldības iestādes, kā arī pašvaldības saņem būvniecības pakalpojumus, kuriem ir piemērojams īpašais PVN piemērošanas režīms.
VID informācija 15:02, 28. Apr. 2014
Šā gada 1. decembrī Saeima steidzamības kārtībā pieņēma jauno Fizisko personu mantiskā stāvokļa un nedeklarēto ienākumu deklarēšanas likumu (likums). Likums stājas spēkā 15.decembrī un uzliek par pienākumu noteiktos gadījumos deklarēt fiziskās personas mantisko stāvokli, sniedz iespēju legalizēt ienākumus, par kuriem iepriekš nav bijis nomaksāts iedzīvotāju ienākuma nodoklis (IIN), un paredz iemaksāt kredītiestādē skaidrās naudas uzkrājumus virs 10 000 latiem. Šīs publikācijas mērķis ir sniegt pārskatu par būtiskākajiem jautājumiem jaunā likuma sakarā, vienlaikus rosinot diskusiju, jo virkne jautājumu joprojām ir neskaidri.
Nodokļi 10:59, 15. Dec. 2011
Raksta tēma izvēlēta saistībā ar lasītāja uzdoto jautājumu par nosakāmo vērtību preču paraugiem (par preču paraugiem konkrētajā gadījumā samaksa netiek saņemta) un kompensācijas sūtījumiem (gadījumos, ja transportēšanas laikā prece tiek bojāta), kurus plānots sūtīt ārpus Eiropas Savienības (ES) - uz trešajām valstīm, kā arī pievienotās vērtības nodokļa (PVN) piemērošanu attiecīgajai situācijai. Minētais jautājums varētu būt aktuāls gan ražotājiem, gan tirgotājiem, tādēļ rakstā tiks apskatīti dažādi nodokļu aspekti un analizētas muitas prasības attiecībā uz nosūtāmo/saņemamo paraugu vērtību.
Pievienotās vērtības nodoklis 14:32, 6. Dec. 2013
Likuma Par uzņēmumu ienākuma nodokli (Likums) galvenā īpatnība ir saistīta ar īpašo apliekamā ienākuma (AI) noteikšanas procedūru – ienākuma, no kura summas tiks aprēķināts uzņēmumu ienākuma nodoklis (UIN).
Pamatlīdzekļi 15:12, 1. Jūl. 2013
Man ir šāda situācija - 2012.gadā uzņēmums pārdeva pamatlīdzekli, kas uzņēmumam nesa zaudējumus. Grāmatvedības uzskaitē tika veikti grāmatojumi, un šis pamatlīdzeklis norakstīts atbilstoši bilances vērtībai. Problēma radās brīdī, kad vajadzēja aprēķināt nolietojumu nodokļiem, jo sanāk, ka izslēgšanas vērtība ir lielāka par visas kategorijas vērtību, tādēļ kategorija ir ar mīnuss zīmi. Jautājums: kā jāaprēķina šis nolietojums, ja kategorijas vērtība ir negatīva? Kā šādā gadījumā jāaizpilda uzņēmuma ienākuma nodokļa (UIN) deklarācija - kurā ailīte jāliek šis negatīvais rezultāts?
Pamatlīdzekļi 10:14, 14. Mai. 2013
Lielbritānijas pilsonis, fiziska persona, veic saimniecisko darbību Latvijā, izīrējot savu dzīvokli. Persona ir reģistrējusies pievienotās vērtības nodokļa maksātāju reģistrā (jo savulaik ienākumi bija lieli), un viņam ir arī kredītsaistības Latvijā. Vai Lielbritānijas pilsonim šajā gadījumā ir pienākums aizpildīt fiziskās personas mantiskā stāvokļa deklarāciju?
Tiesības 17:00, 3. Mai. 2012
Kā zināms, 2011. gada 15. decembrī ir stājies spēkā Fizisko personu mantiskā stāvokļa un nedeklarēto ienākumu deklarēšanas likums, saskaņā ar kuru lielai Latvijas iedzīvotāju daļai no 2012. gada 1. marta līdz 2012. gada 1. jūnijam ir jāiesniedz mantiskā stāvokļa deklarācija jeb tā saucamā sākumdeklarācija. Par to, kam sākumdeklarācija ir jāiesniedz un kāda informācijas tajā ir jāatspoguļo, ir runāts un rakstīts pietiekami daudz. Taču saistībā ar sākumdeklarācijas ieviešanu daudziem rodas vēl daži svarīgi un pamatoti jautājumi, proti, kādas būs sekas šo deklarāciju iesniedzējiem?
Citi 10:49, 2. Mar. 2012
Tiem nodokļu maksātājiem, kuri ietilpst starptautiskā uzņēmumu grupā un kuru pārrobežu grupas uzņēmuma darbības rezultātā ir radušies zaudējumi saskaņā ar likuma "Par uzņēmumu ienākuma nodokli" (likums par UIN) 14.1 pantu, ir tiesības savu ar nodokli apliekamo ienākumu samazināt par šo pārrobežu uzņēmumu zaudējumiem, ja šis pārrobežu uzņēmums tiek reorganizēts vai likvidēts, vai šīs otras valsts tiesību akti neparedz šādu zaudējumu pārnešanu uz turpmākajiem taksācijas periodiem vai to segšanu uzņēmumu grupā. Tomēr praksē nodokļu administrācija nepamatoti liedz nodokļu maksātājiem piemērot minētās likuma par UIN 14.1 panta normas. Tādēļ publikācijā tiks norādīts uz potenciālām problēmām, ar kādām nodokļu maksātājam ir jārēķinās, ja tas vēlas izmantot uzņēmumu grupas ārvalsts uzņēmuma radītos zaudējumus, un iespējām izvairīties no tām.
Nodokļi 09:02, 7. Mai. 2012
Uzņēmums strādājis 10 gadus ar peļņu, un vadība līdz šim, noslēdzot finanšu gadu, sapulces lēmumā veica ierakstu peļņu atstāt nesadalītu. Tagad šī nesadalītā peļņa ir pieaugusi līdz 50 000,00 Ls, un šogad vadība pieņem lēmumu, ka piekrīt samaksāt 10% nodokli. Bet bez 2011. gada peļņas gribam arī izmaksāt iepriekšējo gadu nesadalīto peļņu, ieturot 10%. Jautājums: vai Komerclikums ļauj 2001., 2002., 2003. u.c. gadu nesadalītās peļņas pēkšņi sadalīt un vai citas normas ļauj vai ierobežo vadībai (dibinātājiem) to izņemt? Un šajā sakarā arī rodas jautājums par nulles deklarāciju, vai tā būs jāaizpilda šajā gadījumā (viens dibinātājs)?
Saimnieciskā darbība 15:27, 6. Mar. 2012
Gada nogalē, 2011. gada 8. decembrī, Saeima pieņēma jaunus grozījumus likumā Par pievienotās vērtības nodokli (likums par PVN). Grozījumi stāsies spēkā no 2012. gada 1. janvāra. Atsevišķas normas stāsies spēkā un tiks piemērotas ar 2013. gadu, proti, normas attiecībā uz reversā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) piemērošanu būvniecības pakalpojumiem atsevišķiem nodokļu maksātājiem, kā arī ieviests pārejas periods dažām agrāk ieviestām normām. Šajā publikācija lasiet par to, kādas ir būtiskākās izmaiņas likumā par PVN un kam būs jāgatavojas nodokļu maksātājiem.
Pievienotās vērtības nodoklis 12:42, 27. Dec. 2011
Ministru kabineta (MK) š.g. 7. jūnija sēdē izskatīts Finanšu ministrijas (FM) sagatavotais ziņojums par nodokļu piemērošanu attiecībā uz ārzonu darījumiem un iespējām šo kārtību pastiprināt (ziņojums). Lai gan ziņojums līdzās esošās sistēmas vērtējumam satur tikai piedāvājumus iespējamiem pasākumiem ārzonu darījumu ierobežošanai, šis ziņojums ir guvis nodokļu konsultantu ievērojamu uzmanību, jo šobrīd ir piedāvātas vairākas alternatīvas, kuru ieviešana var būtiski ietekmēt investīciju vidi Latvijā.
Iedzīvotāju ienākuma nodoklis 16:05, 20. Jūl. 2011
Lai pēc iespējas vispusīgāk atbildētu uz jautājumu par piemērojamiem nodokļiem un administratīvajām prasībām, kas ir jāievēro ārvalstu komersantiem, veicot ieguldījumus Latvijā, atbildes tiks strukturētas atsevišķos jautājumu blokos, īsumā analizējot galvenos nodokļu riskus, kas ir jāņem vērā ārvalstu komersantiem – nerezidentiem, kuri iegulda gan finanšu resursus, gan arī nosūtot darbam uz Latviju ārvalstu nerezidenta nodarbinātu personālu, un tādējādi šī raksta nolūkiem tiek pieņemts, ka no šiem ieguldījumiem tiek gūta peļņa; un Latvijas nodokļu maksātājiem (rezidentiem), kuru kapitālā tiek ieguldīti finanšu resursi, un tādējādi rodas saistības pret nerezidentu.
Finanšu vadība 18:45, 24. Nov. 2009