Birokrātijas mazināšanas rīcības grupa tikās 2025.gada 31.martā, lai vienotos par pirmajām jomām, kurās mazināt administratīvo slogu. Tikšanās laikā tika secināts, ka uzlabojumi būs sasniedzami, veicinot datu apmaiņu starp iestādēm, tādējādi samazinot iedzīvotājiem pieprasāmās informācijas daudzumu. Tāpat būtu vienkāršojams dažādu pakalpojumu saņemšanas process un iestāžu saziņa, korespondence ar klientiem, informē Ministru kabinets (MK).
Sēdes laikā ministrijas, uzņēmēju pārstāvji un nevalstiskās organizācijas kopīgi lēma, ka ir vienkāršojama obligātā veselības pārbaude (OVP). Profesijās un jomās, kur nodarbinātie strādā ar pārtiku vai atrodas iekštelpās un strādā ar bērniem, jauniešiem (piemēram, mācību prakses laikā vai veicot brīvprātīgā darbu), iespējams, vēl dažās jomās, būtu saglabājams esošais OVP biežums, savukārt kopumā OVP regularitāte būtu pārskatāma un samazināma, tādējādi atvieglojot administratīvo slogu gan darba devējiem, gan darba ņēmējiem. Tāpat vienojās par vismaz vienu posmu saīsināt procesu, lai invaliditātes ekspertīzi saņemtu bērni, kam to jau rekomendējis Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ārsts.
Tāpat rīcības grupa vienojās veicināt to, ka uzņēmumi arvien vairāk izmanto elektroniskos pakalpojumus, e-adresi un uzņēmumiem pieejamie pakalpojumi tiem netiek vairs dublēti papīra formātā. Piemēram, ja uzņēmums vēstuli, paziņojumu u. tml. jau saņem e-adresē, tad šī pati informācija šim adresātam vairs netiek sagatavota arī papīra formātā un sūtīta pa pastu. Paredzēts arī paplašināt e-adreses lietotāju loku – uzņēmumiem, kurus pārstāv tikai ārvalstu pilsoņi, būs iespējams ar pilnvarotas personas starpniecību aktivizēt un arī lietot e-adresi.
Fiksēti arī vairāki procesi, ko nepieciešams vienkāršot, lai veicinātu Eiropas Savienības fondu projektu īstenošanu ar "Altum" atbalstu. Tā, piemēram, iecerēts vienkāršot attiecīgo MK noteikumu saturu, standartizēt pieteikumu veidlapas, izstrādāt vienādotas iesniegumu sagataves, kā arī vairāk izmantot valsts iestāžu rīcībā jau esošus datus ne tikai piesakoties projektiem, bet arī to īstenošanas laikā, tādā veidā mazinot arī dažādu atskaišu pieprasīšanas biežumu. Sanāksmes dalībnieki vienojās arī par uzticama uzņēmuma, institūcijas statusa ieviešanu – šīm organizācijām būtu papildu atvieglojumi, vienkāršotākas prasības projektu izpildes laikā.
Sanākušie vienojās arī par vispārīgiem uzlabojumiem informācijas apritē, neizceļot konkrētas jomas, bet kopumā veicinot principu, ka valsts pārvaldes iestādes jebkuru informāciju pieprasa tikai vienu reizi. Tātad, ja iedzīvotājs vai uzņēmējs kādai iestādei vienreiz jau iesniedzis informāciju, tad viņam tā vairs nav jāiesniedz arī citai iestādei, kurai šī informācija būtu vajadzīga, jo iestādes nepieciešamības gadījumā dalīsies ar datiem savā starpā.