Publikācijas Kompensācijas darbiniekiem un avansa norēķini - atšķirības, noformēšana, grāmatošana, nodokļu aspekti 1.daļā (iFinanses.lv, 19.04.2013.) mēs runājām par kompensācijām, bet šis raksts būs par avansa norēķiniem.
Avansa norēķini
15:40, 8. Mai. 2013
Darbinieks avansa norēķinā par komandējumu norāda čekus valūtā. Čekiem valūtā tiek piemērots atbilstošs Latvijas Bankas (LB) noteiktais kurss dienā, kad darbinieks veic norēķinus ar institūciju par komandējuma izdevumiem, jo nav iesniegta valūtas maiņas kvīts. Čeka datums nesakrīt ar darbinieka avansa norēķina datumu, LB noteiktie kursi ir atšķirīgi. Ja attaisnojuma dokumentā vērtības mērs ir ārvalsts valūta, tajā norādītās summas iegrāmatošanai pārrēķina latos pēc LB noteiktā attiecīgās ārvalsts valūtas kursa, kas ir spēkā saimnieciskā darījuma dienā? Vai ir jāveic valūtas kursu svārstību dēļ radušos ieņēmumu vai izdevumu aprēķins un uzskaite?
Avansa norēķini
15:31, 3. Mai. 2013
Kā viens no jautājumiem, ko nodokļu maksātājs nereti neizprot, ir kompensāciju aprēķināšana un izmaksāšana darbiniekam par tā izdevumu segšanu. Bieži kompensācijas tiek jauktas ar avansa norēķiniem, jo normatīvajos aktos nav konkrēta definējuma.
Avansa norēķini
09:34, 19. Apr. 2013
Uzņēmuma kasē naudas nav, un īpašnieks pērk preces biroja vajadzībām skaidrā naudā, ieguldot savus līdzekļus. Mēnesim beidzoties, tiek sagatavots avansa norēķins, kur 2380 konts, protams, ir kredītā. Valsts ieņēmumu dienests (VID) pārbaudē saka, ka ar mīnus zīmi avansa norēķinus atstāt nedrīkst. Sakiet, lūdzu, vai ir pareizi, ja es vienkārši pārgrāmatoju konta atlikumu no 2380 uz 5140 kontu? Un vai katru mēnesi tad būtu jāslēdz aizdevuma līgums?
Avansa norēķini
09:35, 8. Jūn. 2012