Uzņēmumam ir debitora parāds 24 200 eiro apmērā, tajā skaitā pamatsumma 20 000 eiro un pievienotās vērtības nodoklis (PVN) – 4200 eiro. Rēķini bija izrakstīti 2017. gadā. Debitors parādu atzina, bet nesamaksāja. Notikumu secība – 2019. gada augustā debitoram bija uzsākts maksātnespējas process, 2019. gada septembrī parāds bija iekļauts Kreditoru prasību sarakstā, 2020. gada februārī maksātnespējas process pabeigts un debitors tika likvidēts, protams, mums parāds netika atmaksāts. Vai mums ir tiesības atprasīt no Valsts ieņēmumu dienesta parāda PVN summas atmaksu?
Pievienotās vērtības nodoklis
07:00, 14. Apr. 2020
Normatīvajos aktos paredzēts, ka, veicot darbības ar naftas produktiem, tirgotājam obligāti jāuzstāda videonovērošanas kameras. Kur un kā tās uzstādīt? Skaidro Valsts ieņēmumu dienests uzziņā Nr. 10-10/2755.
Citi
12:50, 10. Apr. 2020
Ar pircēju ir noslēgts līgums ar “Incoterms” EXW nosacījumiem. Preču piegādes darījums notiek mūsu noliktavās. 2020. gada 12. februārī uzņēmums izraksta rēķinu pircējam, ar pircēju ir vienošanās, ka prece tiks uzglabāta mūsu noliktavā līdz izvešanai uz ES 2020. gada 12. maijā. Rēķins un līgums ir ar februāra datumu, pircējs apmaksu arī veic februārī, bet kravas pavadzīme (CMR) un citi transportēšanas dokumenti ir ar februāra/marta/aprīļa/maija datumiem. Vai šo darījumu mūsu uzņēmums var deklarēt februāra PVN deklarācijā ar 0% likmi saskaņā ar izrakstīto rēķina datumu?
Pievienotās vērtības nodoklis
10:30, 7. Apr. 2020
Attiecībā uz avansā izsniegtajiem līdzekļiem Uzņēmumu ienākuma nodokļa likuma 8. pants papildināts ar jaunu 2.1 daļas 1. punktu. Tajā noteikts izsniegtā avansa maksājuma termiņa periods – 12 mēneši –, līdz kuram veiktais maksājums nav uzskatāms par peļņas sadali. Vai šis nosacījums attiecas arī uz avansu, kas izsniegts līdz likuma grozījumu spēkā stāšanās brīdim (piemēram, avanss pārskaitīts 2020. gada 1. februārī vai 2017. gada janvārī)? Vai ir atšķirība samaksātajiem avansiem līdz 2018. gadam un pēc?
Uzņēmumu ienākuma nodoklis
07:00, 1. Apr. 2020
Nekustamā īpašuma projektu attīstība nav vienas dienas jautājums – tas ir gan laikietilpīgi, gan finansiāli ietilpīgi, un ieņēmumi no to realizācijas vai nomas rodas stipri vēlāk nekā izdevumi. Tāpēc rodas jautājums – kas notiek ar samaksāto pievienotās vērtības nodokli? Vai to varēs atgūt kā priekšnodokli un vai ir kādi ierobežojumi? Atbildi meklējam uz lasītāja jautājuma pamata!
Pievienotās vērtības nodoklis
07:00, 1. Apr. 2020
Portugāles uzņēmums (pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksātājs) pārdod preci Polijas uzņēmumam (PVN maksātājs). Polijas uzņēmums pārdod šo preci Latvijas uzņēmumam (PVN maksātājs). Latvijas uzņēmums pārdod iepriekš minēto preci Ukrainas uzņēmumam. Preci no Portugāles uz Ukrainu pa tiešo piegādā Ukrainas transporta uzņēmums. Latvijas uzņēmums saņem rēķinu no Polijas uzņēmuma un izraksta rēķinu Ukrainas uzņēmumam. Vai darījumā starp Poliju un Latviju var atskaitīt priekšnodokli un vai pierādījumam vajag transporta dokumentu? Vai darījumā starp Latviju un Ukrainu ir pareizi izrakstīt rēķinu ar PVN 0% likmi?
Pievienotās vērtības nodoklis
09:00, 30. Mar. 2020
Vai rūpnīcu garantijām, kuras tiek tirgotas papildus precei, jāpiemēro pievienotās vērtības nodoklis (PVN)? Vai tās var pielīdzināt apdrošināšanas prēmijām? Runa ir par papildu garantijām, ko tirgo automašīnām; klients tās var iegādāties atsevišķi.
Pievienotās vērtības nodoklis
10:20, 27. Mar. 2020
Mūsu SIA valdes loceklis ir Baltkrievijas pilsonis ar uzturēšanās atļauju Latvijā. Viņam pieder arī uzņēmums Kazahstānā (viens īpašnieks), kuram mūsu SIA aizdeva naudu automašīnu iegādei. Arī valdes locekļa tēvam pieder uzņēmums – Krievijā (viens īpašnieks), kuram arī esam aizdevuši naudas līdzekļus. Vai, aizdodot naudu no SIA, kur valdes loceklis ir vienīgais īpašnieks, uzņēmumam citā valstī, kuram viņš arī ir vienīgais īpašnieks, jāmaksā uzņēmumu ienākuma nodoklis (UIN)? Vai šīs ir saistītās personas? Un tad visi mūsu SIA aizdevumi jāapliek ar UIN?
Uzņēmumu ienākuma nodoklis
11:15, 24. Mar. 2020
Viens no ierosinājumiem, kas varētu palīdzēt uzņēmējiem pārvarēt Covid-19 izraisīto ietekmi, ir ļaut atlikt nodokļu maksājumus uz laiku līdz trim gadiem. Tas paplašinātu jau šobrīd esošo iespēju pagarināt nodokļu maksājumu termiņus uz vienu gadu, un papildus tiek plānots, ka par atlikto periodu netiks aprēķināta nokavējuma nauda, kā tas bija līdz šim.
Citi
18:05, 20. Mar. 2020
Sakiet, lūdzu, kā logu ražotājs un montētājs var konstatēt un galvenais saglabāt pierādījumus Valsts ieņēmumu dienesta (VID) auditam, ja pasūtītājs ir pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksātājs, bet nav būvnieks? Kā logu ražotājs un montētājs var zināt, ka pasūtītājs veic “būvniecības procesu”? Kādus pierādījumus VID uzskatīs par pietiekamiem, lai būtu pareizi piemērots reversais PVN?
Pievienotās vērtības nodoklis
09:30, 19. Mar. 2020
Mūsu sabiedrībai ir trīs dalībnieki – uzņēmumi (SIA). Tai ir negatīvs pašu kapitāls (jauns ražošanas uzņēmums). Dalībnieki izsniedza sabiedrībai aizdevumus, par kuriem tika aprēķināti procenti, bet tie nav samaksāti. Lai uzlabotu sabiedrības finanšu rādītājus, dalībnieku aizņēmumi tika kapitalizēti (palielināts pamatkapitāls). Vai aprēķinātie (nevis samaksātie) procenti jāuzrāda uzņēmumu ienākuma nodokļa deklarācijā kā nosacīti sadalītā peļņa?
Uzņēmumu ienākuma nodoklis
07:00, 12. Mar. 2020
Pērnā gada beigās tika pieņemti vairāki grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā. Tie ir tā sauktie ātrie uzlabojumi (quick fixes) pievienotās vērtības nodokļa sistēmā, kuriem vajadzētu uzlabot un vienādot noteikumus visās dalībvalstīs attiecībā uz preču piegādēm uz citām dalībvalstīm, konsignācijas preču piegādēm un starptautiskiem ķēdes darījumiem.
Pievienotās vērtības nodoklis
07:00, 9. Mar. 2020
Kā izmaksāt dividendes SIA, mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja, īpašniekam (fiziska persona) 2020. gadā? Vai jāmaksā tikai iedzīvotāju ienākuma nodoklis? Vai tas jāietur dividenžu izmaksas vietā vai arī to maksā pats īpašnieks? Ja īpašnieks ir arī darbinieks, kas saņem algu 720 eiro apmērā, vai dividendes neveidos ienākuma pārsniegumu?
Mikronodoklis
07:00, 2. Mar. 2020
Turpinot apskatīt jaunos grozījumus Uzņēmumu ienākuma nodokļa likumā, šoreiz ar dažādu piemēru palīdzību izskatīsim izmaiņas izdevumos, kas uzskatāmi par nesaistītiem ar saimniecisko darbību vai gluži pretēji – par saimnieciskās darbības izdevumiem.
Uzņēmumu ienākuma nodoklis
07:00, 2. Mar. 2020
Uzņēmumam ir patapinātas vieglās automašīnas. Vai, iegādājoties degvielu šīm automašīnām, pievienotās vērtības nodokļa priekšnodokli drīkst atskaitīt 100% apmērā? Vai arī 50%, kā uzņēmumam piederošajām vieglajām automašīnām?
Pievienotās vērtības nodoklis
08:45, 27. Feb. 2020