Sabiedrība 2018.gadā strādā ar peļņu. 2017.gada 31.decembrī sabiedrības bilancē ir norādīta nesadalīta peļņa, bet tai ir nesegtie zaudējumi par iepriekšējiem gadiem, tāpēc 2019.gadā ik mēnesi tiek aizpildīta uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) deklarācijas 1.2.rinda un atspoguļots nesadalītās peļņas atlikums uz 2017.gada 31.decembri – 102 530 eiro. 2019.gada jūnijā vadība pieņēma lēmumu daļu no nesadalītās peļņas – 50 000 eiro – sadalīt dividendēs. Vai tas ir iespējams? Kurās UIN deklarācijas ailēs to atspoguļot? Kādas nodokļu sekas var rasties? Cik ilgi nepieciešams aizpildīt UIN deklarācijas 1.2.rindu?
Uzņēmumu ienākuma nodoklis
07:00, 16. Jūl. 2019
Sabiedrība, kas reģistrēta Latvijas pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksātāju reģistrā, privātpersonām Latvijā sniedz preču transporta pakalpojumus no Vācijas uz Latviju. Sabiedrība nomā noliktavu Vācijā, kur preces tiek glabātas līdz transportēšanas brīdim. Vai sabiedrībai jāreģistrējas arī Vācijas PVN maksātāju reģistrā? Ja pakalpojuma saņēmējs ir privātpersona, vai pakalpojuma sniegšanas vieta ir Vācija? Vai fakts, ka sabiedrība nomā noliktavu Vācijā, ietekmē nepieciešamību reģistrēties PVN maksātāju reģistrā Vācijā?
Pievienotās vērtības nodoklis
07:00, 8. Jūl. 2019
Latvijas uzņēmums “A” izrakstīja rēķinu citam Latvijas uzņēmumam “B” par durvju montāžu. Abi uzņēmumi ir Latvijā reģistrēti pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksātāji. Pakalpojuma sniegšanas vieta ir Īrija. Kā šajā gadījumā piemērot PVN?
Pievienotās vērtības nodoklis
07:00, 1. Jūl. 2019
Ja kokmateriāliem tiek piemērots pievienotās vērtības nodoklis (PVN) reversā maksāšanas kārtībā, kā veikt grāmatojumus? Vai joprojām ir nepieciešams grāmatot kokmateriāliem piemēroto reverso PVN divās rindās, vai arī PVN var grāmatot, tāpat kā Eiropas Savienības (ES) reverso PVN?
Pievienotās vērtības nodoklis
07:00, 28. Jūn. 2019
Sabiedrība nomā auto no fiziskas personas un no nomas maksas ietur un maksā iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN). Automašīna ir reģistrēta nomnieka turējumā, tāpēc uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodoklis (UVTN) jāmaksā, veicot tehnisko apskati Ceļu satiksmes drošības direkcijā. Vai šajā gadījumā var atgriezt UVTN, ja no nomas maksas tiek maksāts IIN? Vai jāraksta maršruta lapas?
Transportlīdzekļa nodokļi
07:00, 25. Jūn. 2019
Sabiedrība, pievienotās vērtības nodokļa maksātāja, iegādājas no fiziskas personas nekustamo īpašumu – zemi. Uz tās tiek plānots būvēt dzīvojamo māju un tad to pārdot kā nelietotu nekustamo īpašumu. Kā pareizi uzskaitīt visas izmaksas, kas būs saistītas ar mājas būvniecību?
Pievienotās vērtības nodoklis
11:45, 19. Jūn. 2019
Optikas salons pārdod preces ar dažādām pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmēm – 12% un 21%, kas reģistrētas dažādās kases aparāta sekcijās. Pagājušā gada jūnijā optikas salonā notika elektrības pārrāvums. Uzņēmums izsauca kases aparātu apkalpojošā uzņēmuma speciālistu, kas salaboja kases aparātu, bet pieļāva kļūdu, ieprogrammējot briļļu izgatavošanai 21%, nevis 12% PVN likmi. Kļūda tika konstatēta tikai šī gada aprīlī. Vai ir iespējams atgriezt pārmaksāto PVN?
Pievienotās vērtības nodoklis
07:00, 19. Jūn. 2019
Latvijas uzņēmums "A" no cita Latvijas uzņēmuma “B” iegādājas jaunu vieglo automašīnu par 40 000 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Abi uzņēmumi ir PVN maksātāji. Uzņēmums "A" par automašīnu martā samaksāja avansu – 1000 eiro bez PVN. Atlikušo avansa summu samaksāja aprīlī – 39 000 eiro bez PVN. Pavadzīme tika izrakstīta, un automašīnas pieņemšana notika maijā. Uzņēmums "A" automašīnu izmantos saimnieciskajām vajadzībām, bet neuzstādīs globālās pozicionēšanas sistēmu. Vai uzņēmums "A" var atskaitīt PVN priekšnodokli 50% apmērā? Kad to var atskaitīt – martā un aprīlī, kad tika samaksāts avanss, vai maijā, kad tika saņemta automašīna?
Pievienotās vērtības nodoklis
07:00, 18. Jūn. 2019
Uzņēmumam 2017.gada 31.decembrī ir 100 000 eiro nesadalītā peļņa, bet par 2018.gadu – zaudējumi 30 000 eiro apmērā. Vai uzņēmums drīkst izmaksāt visu nesadalīto peļņu, atstājot zaudējumus nesegtus? Uzņēmuma pašu kapitāls ir 2800 eiro.
Uzņēmumu ienākuma nodoklis
07:00, 12. Jūn. 2019
Sabiedrība, kas sniedz medicīnas pakalpojumus un nav reģistrēta pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksātāju reģistrā, vēlas iegādāties no Vācijā reģistrēta automobiļu tirgotāja lietotu vieglo pasažieru automašīnu savas saimnieciskās darbības nodrošināšanai. Plānotā automašīnas iegādes vērtība bez PVN ir virs 10 000 eiro, bet nepārsniedz 40 000 eiro. Vai par lietotas automašīnas iegādi Eiropas Savienībā par vērtību, kas pārsniedz 10 000 eiro, jāpiemēro PVN?
Pievienotās vērtības nodoklis
12:44, 10. Jūn. 2019
Esmu pašnodarbināta persona, kuras saimnieciskā darbība ir saistīta ar rokdarbiem. Izejmateriālus iegādājos gan Latvijā, gan ārvalstīs, savukārt pircēji, galvenokārt, ir ārvalstnieki, kuri naudu pārskaita uz manu bankas kontu. 2018.gada kopējais neto apgrozījums ir 778 eiro, tādēļ neesmu pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksātāja. Tā kā šis ir mans hobijs, kas nekad nesasniegs tādu apgrozījumu, lai rastos pienākums reģistrēties par PVN maksātāju, vai izejmateriālu iegāde ārvalstīs un tas, ka 90% no klientiem ir ārvalstnieki, neuzliek man pienākumu reģistrēties par PVN maksātāju Latvijā?
Pievienotās vērtības nodoklis
11:33, 6. Jūn. 2019
2019.gadā uzņēmumam iesniegti rēķini par izdevumiem, kas attiecas uz 2017. vai 2018.gadu. Vai jāiesniedz labotas uzņēmumu ienākuma nodokļa deklarācijas par iepriekšējiem periodiem, koriģējot apliekamo ienākumu?
Uzņēmumu ienākuma nodoklis
07:00, 3. Jūn. 2019
Čehijas uzņēmums iegādājas no Amerikas Savienoto Valstu uzņēmuma automašīnu, ieved to Latvijas ostā un noslēdz līgumu ar Latvijas uzņēmumu par atmuitošanu un šīs automašīnas nogādāšanu Polijas uzņēmumam uz Poliju 30 dienu laikā, piemērojot 0% PVN likmi. Muitošanas procedūras laikā Latvijas muitas pārvalde izvirzīja vairākas prasības Latvijas uzņēmumam, kuras tas nespēja izpildīt 30 dienu laikā, tāpēc Latvijas uzņēmumam bija jāsamaksā PVN 21% apmērā. Kā šo procedūru atspoguļot grāmatvedības uzskaitē, PVN deklarācijā un tās pielikumos? Vai ir iespējams atgūt samaksāto PVN?
Pievienotās vērtības nodoklis
11:22, 30. Mai. 2019
Pēdējā laikā sabiedrībā vērojama jauna tendence – pieaug interese par sociālajām iemaksām. Un nav nekāds brīnums! Liela daļa darba ņēmēju ir uz savas ādas izbaudījuši, ko nozīmē mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statuss brīdi, kad ir vēlēšanās saņemt slimības vai maternitātes pabalstu. Vai vēl vairāk – kādas ir sekas, ja nodokļus darba devējs nav maksājis vispār. Tāpēc šoreiz mēģināsim noskaidrot, kur tad paliek mūsu veiktās sociālās iemaksas, uz kādiem pabalstiem varam pretendēt, un visbeidzot – cik lielu pensiju nopelnīsim, godīgi samaksājot nodokļus?
Sociālais
07:00, 29. Mai. 2019
2018.gada oktobrī saņēmām rēķinu par apdrošināšanas pakalpojumiem reprezentatīvajam auto. Kura mēneša uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) deklarācijā jāuzrāda 2019.gada izdevumi? Kā rīkoties, ja reprezentatīvo auto pārdodam? Apdrošinātāji pārtrauks polisi un atmaksās neizmantoto prēmiju uzņēmumam. Tas nozīmē, ka izdevumi par reprezentatīvo auto būs samazināti. Vai ir iespējams koriģēt deklarāciju un samazināt maksājamo UIN?
Uzņēmumu ienākuma nodoklis
07:00, 27. Mai. 2019